تحلیل، نقد و بررسی سایت رسمی ناتاشا وسکات، هنرمند آمریکایی فعال در زمینه نقاشی

رایانش آتیه آموزشی
ما در این پست به تحلیل، نقد و بررسی دقیق سایت رسمی ناتاشا وسکات پرداخته‌ایم و امیدواریم هنرمندان عزیز ما بهره مناسب را از این پست ببرند.

 

ناتاشا وسکات (Natasha wescout) یک هنرمند آمریکایی از خانواده ای هنرمند است. ایشان در زمینه نقاشی و illustration فعالیت می کنند و به گفته خودشان از زمانی که درآمدزایی و تجاری سازی کار خود را شروع کرده اند تا به حال بیش از 1000 اثر اصلی به فروش رسانده اند. ناتاشا بیشتر آبسترکت (abstract) کار می کند. ایشان علاوه بر کارهای دستی، نقاشی های دیجیتال نیز دارد و آن ها را به فروش می رساند.

کارهای هنری ناتاشا در تلوزیون و فیلم های هالیوودی دیده شده است. فورد (Ford)، یونیسف (Unicef)، شبکه تلوزیونی ای بی سی (ABC)، Fox Pictures، MySpace، Mashable و Ritz-Carlton برخی از مشتریان او بوده اند.

ما در این پست به تحلیل، نقد و بررسی دقیق سایت رسمی ناتاشا وسکات به آدرس https://www.wescoatfineart.com پرداخته‌ایم و امیدواریم هنرمندان عزیز ما بهره مناسب را از این پست ببرند.

از لحاظ زیبایی، چه نمره ای از 1 تا 5 به قالب این سایت می دهید؟

هر سایت عموما دارای دو قالب اصلی است. قالب صفحه اصلی سایت که مهمترین صفحه سایت های رسمی است و قالب صفحات داخلی سایت، که نسبت به صفحه اصلی از درجه اهمیت پایین تری از نظر زیبایی برخوردار است. ما به صفحه اصلی این سایت نمره متوسط رو به بالای 3 از 5 می دهیم. ما به صفحات داخلی سایت نمره بالاتری از صفحه اصلی و نمره 4 از 5 را به زیبایی صفحات داخلی سایت می دهیم.

در تصاویر سایت، صرفا از کارها و آثار خود هنرمند استفاده شده است و این موضوع علاوه بر زیبایی، کل سایت را تبدیل به گالری آثار ویژه و جدید او کرده است. تم مشکی - خاکستری بر پس زمینه سفید سایت را در عین سادگی، زیبا کرده است. در دنیای وب عموما قالب ها و صفحات هر چه ساده تر و خلوت تر باشند زیباتر به نظر خواهند رسید. سایت های ساده و خلوت که از طراحی کمینه (minimal) بهره برده اند در عین سادگی، بازدیدکننده را بر محتواهای اصلی مدنظر سایت، متمرکز خواهند کرد.

اما با این حال طراح می توانست از فضا ها بهتر استفاده کند. بطور مثال در بخش کارهای ویژه صفحه اصلی در قسمت پایین صفحه چندان جالب طراحی نشده است و می توانست در فضای بازتری قرار گیرد. در برخی از جاهای سایت می شد از فونتهای کوچیکتری برای متن استفاده شود تا چشم نوازتر باشد.

آیا طراحی قالب سایت به روز و جدید است؟

در طراحی این سایت از سبک flat design استفاده شده است. چندان از المان های سه بعدی و سایه ها استفاده نشده است. این سبک بیشتر بر طراحی مینیمال تأکید دارد و از جدیدترین سبک های طراحی وب سایت است. در طراحی از فونت آیکون ها به جای تصویر استفاده شده است. ما از این نظر به سایت نمره 5 از 5 می دهیم. در قالب سایت از inline style ها استفاده نشده است و این یک مزیت است. از div استفاده شده است و از جداول استفاده نشده است که این هم یک مزیت است.

وب سایت حاضر چه امکاناتی دارد که میتواند برای شما هم مؤثر باشد؟

قطعا امکانات موجود در هر وب‌سایتی مهمترین فاکتور تحلیلی است. تحلیل سایت‌های مختلف کمک شایانی به ما می‌کند تا برای امکانات سایت خود تصمیم گیری کنیم و با تفکر دخیل در سایت‌های مختلف آشنا شویم و از آن‌ها در سایت خود استفاده کنیم.

ناتاشا و تحلیلگران سایتش امکانات زیر را در سایت استفاده کرده اند که ما هر کدام را به خلاصه تشریح خواهیم کرد: 

درباره ما که یک امکان مشهور در تمامی سایت هاست و توصیفی از مالک در سایت های شخصی و شرکتی می دهد. در این صفحه ناتاشا به توصیف خود، تاریخچه کاری و سبک هنری و معرفی مشتریان معروفش پرداخته است.

گالری که در آن ناتاشا به نمایش تصاویر آثارش در گروه‌های مختلف پرداخته است. در این سایت صرفا تصاویر به صورت ساده نمایش داده می‌شوند.

فروشگاه که در آن آثار هنرمند در نسخه ها و اندازه‌های مختلف به فروش می رسد. همچنین کارهای تا بحال فروش رفته به نمایش در می‌آید. در صفحه فروش هر اثر، توصیفی از اثر به همراه تصاویر آن آورده شده است. در شرح توصیفی هر کدام، ایده، سبک، المان ها و ابزار  خلق آن اثر به همراه اندازه و قیمت برای آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان آورده شده است.در فروشگاه اگر اثر اصلی خریداری شود دیگر برای بار چندم فروخته نخواهد شد و در فروشگاه با برچسب فروخته شده نمایش داده می‌شود. در فروشگاه، برای راحتی بازدیدکنندگان، گروه‌بندی شده است و بر اساس گروه‌ها فیلتر می‌شود.

بلاگ که در آن هنرمند آخرین مطلب مد نظر خود را در آن به بازدیدکنندگان نمایش می‌دهد.

نمایشگاه‌ها که در آن هنرمند به نمایشگاه‌ها و گالری‌هایی که در آن حضور پیدا خواهد کرد را به همراه برنامه زمانی هر کدام اعلام می‌کند.

مأموریت‌ها که در آن هنرمند از کارها و ایده‌های خود برای جلب مشتریان و بازدیدکنندگان خود گفته است و اینکه چرا بازدیدکنندگان به آثار او نیاز دارند و می‌توانند علاقه‌مند شوند.

صفحات مجوزها و تماس با ما که در آن ناتاشا به مجوزهای مرتبط با کشورش برای فعالیت در حوزه فروش آثار هنری و همینطور شیوه تماس بازدیدکنندگان با خودش ارائه می‌دهد.

 

 

 

 

وب سایت حاضر چه امکاناتی دارد که چندان برای شما جذاب نیست؟

به حق امکان اضافی که بگوییم چندان قابل توجه نیست در این سایت نیست و از این نظر بسیار خوب تحلیل شده است.

اما آیا هر کدام از این امکانات و صفحات نمی‌توانست غنی‌تر باشد؟

همانطور که قبلا گفته شد، امکانات سایت از لحاظ عنوان خوب است و امکان اضافه‌ای در سایت به چشم نمی‌خورد. اما با اینحال به نظر ما می‌توانست بهتر باشد که در پاراگراف های بعدی پیشنهادات خود را ارائه خواهیم کرد.

سایت بهتر است جستجو داشته باشد و در بخش‌های گالری و فروشگاه این کمبود مشهود است. جستجوی موضوعی به بازدیدکنندگان این امکن را می‌دهد که محتواهای مدنظر خود را سریع‌تر و بعتر مشاهده کنند.

در فروشگاه بهتر بود در صفحه مربوط به توضیف هر اثر جایی هم به نمایش آثار مشابه تخصیص داده می‌شد تا بازدیدکننده در صورت عدم رضایت از آن اثر به سایر آثار مشابه که ممکن است مورد علاقه‌اش باشد برود. این کار بازدیدکننده را بیشتر با سایت و محتواهایش درگیر خواهد کرد و بهتر هدایت خواهد شد.

بخش گالری خوب طراحی شده است اما اگر در نهایت بازدیدکندده با کلیک بر روی هر اثر به صفحه توصیف آن هدایت می‌شد تا در آن کلیه تصاویر مرتبط با آن اثر به همراه توصیف آن را مشاهده کند و در صورت تمایل به خرید می‌توانست آن را برای خرید انتخاب کند و به بخش فروشگاه منتقل می‌شد، تأثیرگذاری بسیار بهتری داشت.

امکان سفارش طرح و آثار سفارشی در سایت وجود ندارد. برخی از بازدیدکنندگان شاید بخواهند به صورت سفارشی برای مکان کسب یا منزل و یا کادو برای جشن‌های خاص سفارش خلق اثر بدهند و در آن توصیفی از خواسته خود به هنرمند بدهند تا ایشان در صورت قبول کردن سفارش نسبت به خلق آن اثر اقدام کند. البته این امکان بیشتر می‌تواند بسط داده شود اما در هر صورت حتی به صورت خیلی ساده نیز اگر در سایت قرار می‌گرفت تأثیر پذیری خوبی بر روی عملکرد سایت داشت.

در بخش بلاگ سایت می‌توانست غنی تر باشد و به صورتی که چندان نیز شلوغ نباشد چندین مطلب را نمایش دهد و صرفا به بیان آخرین مطلب نپردازد. چندان مفهوم بلاگ در سایت ها با این چیزی که در این سایت است همخوانی ندارد. بازدیدکننده انتظار دارد در منوی بلاگ مطالب منتظر شده از طریق این سایت را ببیند نه صرفا یک مطلب.

البته ما برای هنرمندان پیشنهادات بیشتری داریم که معتقدیم تأثر بسیار زیادی بر جذب بازدیدکننده و ارتقای هنرمند دارد. اما هدف ما در این پست بیان تمامی امکانات پیشنهادی از طرف ما نیست بلکه صرفا تحلیل سایت این هنرمند است.

از لحاظ محتوایی، آیا این سایت به اندازه کافی به روز است؟

در کل به هرچیزی در یک سایت محتوا می‌گویند. تصویر، ویدئو، صفحه، مطالب و پست‌ها همگی محتوای یک صایت هستند. به روز بودن از لحاظ محتوایی یعنی سایت در بازه زمانی‌های کم محتواهای جدید داشته باشد. این سایت تقریبا هر هفته محتوایی به آن اضافه می‌شود و از این نظر خوب است. البته می‌تواند بهتر باشد اما در همین سطح نیز بد نیست و به نسبت از این نظر پویا و فعال است. ما در این زمینه نمره 4 از 5 به این سایت می‌دهیم. به روز بودن سایت از لحاظ محتوایی بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان هنرمند را ترغیب می‌کند که همواره به در بازه زمانی‌های کوتاه مدت از سایت بازدید کنند.

آیا سایت در اندازههای مختلف صفحه نمایشگر (موبایل، تبلت، لبتاپ و غیره) با ساختار و قالبی درست نمایش داده می شود؟ یا به عبارتی دیگر، این سایت responsive است؟

بله. سایت کاملا responsive طراحی شده است و در نمایشگرهای با اندازه‌های مختلف ساختار زیبایی دارد. حتی به نظر ما قالب سایت در گوشی‌های همراه و تبلت زیباتر است. شاید طراحان این سایت هدف گذاری اصلی خود را نیز بر روی نمایش زیبا در ابزارهای کوچک مثل موبایل و تبلت قرار داده اند.

آیا سایت و محتواهایش  از لحاظ SEO بهینه و درست پیاده سازی و در عین حال خوب تولید محتوا شده  است؟

بله تقریبا سایت تا حد بسیار زیادی نکات SEO را رعایت کرده است. از این رو تا حد بسیار زیادی از نظر ساختار فنی برای موتورهای جستجو بهینه طراحی و پیاده سازی شده است.

برخلاف تصور مالکان سایت و تبلیغات همیشگی و اغلب کاذب طراحان سایت، نکات SEO نه شرط لازم و نه شرط کافی برای کسب رتبه مطلوب و مناسب در موتورهای جستجو است. SEO نیز صرفا در ساختار فنی یک سایت خلاصه نمی‌شود بلکه فراتر از موضوعات صرفا فنی سایت است. اما رعایت نکات SEO در سایت بسیار می‌تواند در جذب حداکثری بازدید و رضایت بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو مفید و مؤثر باشد. نکات SEO حتی در کارایی و سرعت سایت نیز مؤثر است.

بر اساس آمار ترافیکی که در پایین به آن اشاره خواهد شد ما نتیجه می گیریم از نظر تولید محتوا این سایت بسیار می توانست بهتر عمل کند. سایت سهم مطلوبی در تولید محتوا ندارد. این نقص را ما می‌توانیم از این دریابیم که عموم افرادی که از طریق جستجو در گوگل یا سایر موتورهای جستجو به این سایت هدایت شده اند از طریق کلید واژه‌های متشکل از نام خود هنرمند به سایت رسیده‌اند. اگر سایت این هنرمند مطالب و محتواهای خوب و زیادی در زمینه نقاشی و هنری در اینترنت منتشر می‌کرد، موتورهای جستجو نیز به همان نسبت رتبه بسیار بهتری برای کلمات مختلف هنری مرتبط با این هنرمند به این سایت می‌دادند و جستجو کنندگان هنری اینترنت بیشتر به این سایت هدایت می‌شدند. نباید فراموش شود که محتوا حرف اول را در اینترنت می‌زند.

 

 

این سایت از چه رتبه ترافیکی در اینترنت برخوردار است؟  

این سایت از لحاظ ترافیکی بر اساس آماری که سایت معتبر alexa ارائه می‌دهد، رتبه 2.205.102  دارد. برای یک سایت رسمی و شخصی رتبه خوبی است و در مجموع نشان از تحلیل، طراحی و پیاده سازی خوب سایت دارد که از لحاظ بازدید این رتبه مطلوب را در جهان دارد. که البته به نظر ما با اضافه شدن برخی امکانات و قابلیت‌های جدید در سایت می‌توان اقبال عمومی و به تبع آن بازدید را تا حد قابل توجهی افزایش داد.

آمار ترافیکی سایت بیانگر این است که برخی از فاکتورهای اساسی سایت در حال افت است که به نظر ما به همان مشکلاتی که در  بخش کمبود امکانات و SEO به آن اشاره کردیم بر میگردد و سایت برای اینکه رتبه خوب خود را از دست ندهد می‌بایست کمی در امکانات و ساختار خود بازنگری کند. به طور مثال میانگین تعداد صفحات بازدید شده توسط بازدیدکنندگان به 2.5 کاهش پیدا کرده است که 15% افت نسبت به قبل داشته و این افت اگر ادامه پیدا کند بر رتبه سایت حتما تأثیر منفی خود را خواهد گذاشت.

از طرفی بر اساس آمار ترافیکی، میزان زمانی که به طور میانگین هر بازدیدکننده در سایت صرف بازدید می‌کند نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است و این خوب است و می‌بایست همینطور تقویت شود. در حال حاظر به طور میانگین هر بازدیدکننده 2 دقیقه از محتواهای مختلف سایت دیدن می‌کند.

طبق آمارهای ترافیکی، سایت ناتاشا نزدیک به 11 درصد از بزدیدکنندگان خود را از طریق جستجوی افراد در موتورهای جستجو مانند گوگل به دست می‌آورد. که به نسبت کم است و می‌بایست با افزایش فعالیت‌های SEO این درصد را افزایش داد. در حال حاضر تقریبا تمامی جستجو کنندگان نیز از طریق جستجوی نام هنرمند به این سایت هدایت شده اند و این چندان خوب نیست.

جمع بندی

ما سایت خانمی هنرمند در زمینه نقاشی به نام ناتاشا وسکات را در این پست مورد تحلیل و نقد دقیق قرار دادیم و هدف اصلی ما از این پست نیز آشنایی هر چه بیشتر هنرمندان ما با فعالیت اینترنتی هنرمندان جهان است. البته ما پیشنهادهای بسیار بیشتری برای هنرمندان در حوزه اینترنتی داریم اما تمامی آن‌ها را نمی‌توان در یک پست و مطلب بیان کرد. ما به تدریج و به مرور زمان در پست‌های مختلف موارد پیشنهادی را در قالب نقد و بررسی بیان خواهیم کرد تا برای هنرمندان ما نیز با ذکر مورد ملموس‌تر شود. از طرفی طولانی شدن متن هم از حوصله خواننده خارج است و هم تأثیر پذیری کمتری خواهد داشت. پس پست‌های گذشته ما را مطالعه کنید و منتظر پست‌های آتی ما باشید.  

 

پست ها ی مشابه
۲/۷
نظرات
۲/۷
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
  • سلام .وققتون بخیر.تمامی موارد فوق کاملا" مورد قبول وبسیار زیبا هستند دست خانم ناتاشا درد نکندواین سایت بسیار مفید وزیبا است.به نظر من ایشان یک استاد به تمام معنا هستند.درود به شرفشان.

    اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.

ثبت سفارش و درخواست مشاوره

دیگر دوران سنتی به سر آمده و با ابزارهای قدیمی نمی‌توان جایگاه خوبی در بین رقبای تجاری به‌ دست آورد. الان حتی داشتن وب‌سایت هم یک ایده قدیمی شده است و صرفا با داشتن یک وب‌سایت نمی‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت.ما مسیر را می‌دانیم و علاقه‌مندیم به طور رایگان و حضوری به شما مشاوره دهیم و راهکارهای مناسب را در راستای ارتقای فناوری اطلاعات کسب‌وکارتان به شما معرفی کنیم. شما برای رسیدن به نقطه مطلوب از نظر فناوری اطلاعات، نیاز به نقشه راه مناسب دارید.

در این قسمت اطلاعات خود را وارد نمایید و دکمه ثبت را کلیک نمایید. ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت و با اطلاع از داستان کسب‌وکارتان بهترین را به شما عرضه خواهیم کرد.